A może się pobawimy?... Liebster Blog Award


Pamiętam, jak na początku, gdy zaczęłam prowadzić tego bloga, zabaw tego typu było bardzo dużo. I w wielu brałam udział jak głupia. Z czasem odpuściłam, bo i nie miałam za bardzo czasu, ani też specjalnej ochoty. Ostatnio jednak znowu widzę dużo takich blogowych wpisów, a do wzięcia udziału w tym zaprosiła mnie Kasia z Na Regałach, której dziękuję i oczywiście podejmuję się!


1. Jaka była najpiękniejsza książka o miłości, którą przeczytałaś?

"Jeździec Miedziany" Paulliny Simons. Kocham tę książkę, chyba nigdy nie przestanę.

2. Zawsze kończysz zaczętą już książkę?

Prawie zawsze. Bo często jest tak, że książki, po które sięgam, mają to "coś", ukryte czasami właśnie gdzieś pod koniec. Więc czasem warto się przemęczyć. Oczywiście jak coś mnie strasznie nudzi i zwyczajnie nie mam ochoty czytać dalej, to nie czytam. Uważam, że skoro czytam, to robię to po to, żeby sprawić sobie przyjemność, więc jak nie czytam dla przyjemności to... po co czytać?

3. Po literaturę jakiego kraju sięgasz najczęściej i najchętniej?

Polską. Ostatnio przewija się u mnie notorycznie i nie raz pisałam o tym, że warto sięgać po naszych rodzimych autorów.

4. Jakie jest Twoje największe marzenie związane z książkami?

Napisać własną :)

5. Ulubiona para książkowa (niekoniecznie miłosna)?

I tu się powtórzę: Tatiana i Aleksander. A mogą być dwie? :) Jak mogą, to jeszcze Claire i Jamie Fraser z serii Diany Gabaldon.

6. Najładniejsza wizualnie książka, którą posiadasz w swojej biblioteczce?

"Paryż, miasto sztuki i miłości w czasach belle epoque" - piękny album o Paryżu, do którego mam słabość - teraz znacznie mniejszą niż kiedyś, ale jednak nadal ją mam...

7. Podaj 5 tytułów, które bardzo chciałabyś przeczytać, ale z różnych powodów boisz się za nie zabrać.

"Stara baśń" - pamiętam, jak czytałam tę książkę w szkole podstawowej, nie mogłam przez nią przebrnąć jako lekturę. Teraz nawet ściągnęłam na czytnik ebooka, ale ciągle mi nie po drodze...
"Saga o Wiedźminie" - uwielbiam serial telewizyjny, książkę mam w planach od dawna, ale... no właśnie, sama nie wiem, czemu jeszcze nie sięgnęłam po nią.
Jak się głębiej zastanowię, to w planach wciąż mam przeczytanie np. "Krzyżaków", Trylogii Sienkiewicza, powieści Orzeszkowej... Tak, chciałabym sobie przypomnieć stare lektury szkolne. I boję się, że albo mi się już nie będą tak podobały, albo przeciwnie - świadoma tego, jak bardzo lubię takie książki - spodobają mi się bardziej...

8. Jaka jest Twoja ulubiona pora dnia na czytanie książek?

Wieczór. Chociaż tak naprawdę chyba każda, byle by mi nikt nie przeszkadzał.

9. W jaki sposób piszesz recenzje, wpisy na bloga? Sporządzasz notatki czy może po prostu siadasz i od razu piszesz gotowy tekst na bloga?

Najczęściej siadam i piszę i wychodzi tekst, czasem zanotuję kilka ważnych rzeczy, o których nie chciałabym zapomnieć, pisząc. Naprawdę różnie, zależy od nastroju i czasu, jaki mam i jaki przeznaczam na bloga.

10. Z jakiego wpisu na swoim blogu jesteś najbardziej dumna i dlaczego?

Nie mam pojęcia... Musiałabym przekopać się przez masę wpisów... Ale pamiętam, że po przeczytaniu "Pana Lodowego Ogrodu" byłam dumna z napisanej recenzji, chociaż i tak nie oddała ona w pełni tego, co czułam po przeczytaniu tej książki. Do tej pory jest moją ulubioną i niedługo chcę ją przeczytać jeszcze raz.

11. Dlaczego prowadzisz bloga?

Bo lubię i sprawia mi to przyjemność :)


Uff... przebrnęłam. I niby powinnam teraz zaprosić do udziału kolejne osoby, ale... pomyślałam sobie, że niech wezmą w niej udział wszyscy, którzy mają na to ochotę. Naprawdę! Więc niech wszyscy czują się zaproszeni - bo napiszę szczerze, jestem dziś potwornie zmęczona i śpiąca. Więc swoimi pytaniami też się nie wykażę, zresztą nie mam talentu do wymyślania ciekawych pytań, ale pytania Kath są bardzo fajne, więc - do dzieła! Ktoś chętny???

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czytasz? Pozostaw po sobie komentarz - będzie mi bardzo miło :-)

Copyright © 2016 Marchewkowe Myśli