W najbliższej przyszłości... Zapowiedzi majowo-czerwcowe

Ponieważ na moim blogu ostatnio same recenzje (czytać mi się chce, jak nigdy, a muszę się wziąć za naukę), dziś będzie trochę inaczej i pokażę Wam, na co czekam, a co już wkrótce będzie można kupić w księgarniach. Oczywiście, żeby wymienić wszystkie książki, które faktycznie bym chciała, musiałabym spędzić przy tym poście pewnie cały dzień... Więc to jedynie garstka :-)

Katarzyna Michalak "Zacisze Gosi"
Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń.
Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków znów zbierają się czarne chmury.
Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila?
„Zacisze Gosi” to kolejna - po bestsellerowym „Ogrodzie Kamili” - powieść z kwiatowej trylogii” Katarzyny Michalak, autorki, którą pokochały polskie czytelniczki. Ciąg dalszy tej niezwykłej, wzruszającej historii o przyjaźni i miłości, poznacie w książce „Przystań Julii”, następnej powieści w serii.

Katarzyna Enerlich "Prowincja pełna szeptów"
Powieść zamykająca serię. Tym razem w książce spotkamy prawdziwe szeptuchy, które zawsze mieszkają na rubieżach świata. Mazury, Podlasie czy daleka Syberia - w tych i innych miejscach zawsze żyły tajemnicze kobiety, które swoimi szeptami pomagały innym stawać się lepszymi i szczęśliwszymi. To właśnie z Syberii przyjdą do Ludmiły tajemnicze wieści. Czy zmienią jej życie? I jaki udział będzie w tym miał pewien rzadki syberyjski kamień, czaroit?

 
Trudi Canavan "Złodziejska magia"
Pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej nowej trylogii najpopularniejszej autorki fantasy ostatniego dziesięciolecia!
W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii Tyen odkopuje Vellę - księgę, która posiada zdolność odczuwania. Vella, niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem, została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszech czasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena.
Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów córce farbiarza Rielle wpajano od dziecka, że używanie magii oznacza okradanie Aniołów. Dziewczyna wie jednak, że ma do tego talent i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie ją nauczy, jak się posługiwać magią – jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew Aniołów.
Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów.
Ani nawet ludzie, którym ufają...

 Jaume Cabré "Głosy rzeki Pamano"
Nowa książka Cabre, którego „Wyznaję” stało się wydarzeniem literackim w Polsce, to historia wsi w Pallars Sobiraod lat 40. XX w. Autor porusza problem wybaczenia, mistrzowsko zapisując lęk przed zapomnieniem historii. 

Magdalena Witkiewicz "Szczęście pachnące wanilią"
Słodko-gorzka opowieść o spełnionych marzeniach. Ada ma kłopoty. Złamane serce i pusty portfel. Na gdańskim osiedlu otwiera małą cukiernię, bo tylko to potrafi robić – piec ciasteczka. Cukiernia wabi i przyciąga, szczególnie inne zagubione dusze – Karolinę, singielkę nie z wyboru, Magdę, żonę faceta, który najbardziej kocha swój... samochód oraz Milenkę, która niebawem będzie mamą. I tak za sprawą „na chwilkę wstawionego kojca” mała cukierenka stanie się miejscem spotkań kilku kobiet, które są na życiowych rozdrożach i bardzo potrzebują rozmowy, najchętniej w towarzystwie pachnących i aromatycznych babeczek. W „Szczęściu pachnącym wanilią” spotkamy także bohaterów znanych z innych powieści autorki - Bachora martwiącego się tym, że jego Milenka cudzołoży! znaczy się śpi w cudzym łóżku i Parysa Antonia, który z niezmiennym wdziękiem arystokraty pęta się bohaterom pod nogami. Magdalena Witkiewicz zaprasza na jedno z gdańskich osiedli gdzie uroczo, mądrze i z humorem po raz kolejny opowiada o kobietach i ich życiowych rozstajach. O sile, która w nich tkwi i o wielkiej potrzebie happy endu, o szczęściu, pachnącym wanilią...

10 komentarzy:

 1. Szczęście pachnące wanilią mam na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czekam na inne książki, ale "Złodziejską magię" planuję kupić córce na imieniny:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po Trudi Canavan i Jaume Cambre bym chętnie sięgnęła, mimo że byłoby to pierwsze spotkanie. Do Katarzyny Michalak i innych książek specjalnie mnie jakoś nie ciągnie (ale okładki fajne). :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać książkę pani Enerlich i pani Witkiewicz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak na razie to nic nie przyciągnęło mojej uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dwie książki z tych zapowiedzi na pewno chciałabym mieć w swojej biblioteczce - "Zaciesze Gosi" i "Szczęście pachnące wanilią" ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na kilka z tych pozycji <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaume Cabré "Głosy rzeki Pamano" to mój typ.

  OdpowiedzUsuń
 9. Skuszę się na pewno na książkę K.Michalak i M.Witkiewicz : >

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwsza i ostatnia książka są tymi, które przygarnęłabym. :)

  OdpowiedzUsuń

Czytasz? Pozostaw po sobie komentarz - będzie mi bardzo miło :-)

Copyright © 2016 Marchewkowe Myśli