Co przyniesie nam początek nowego roku?...

Tak, tak, wiem, że to dopiero połowa grudnia, a do końca roku zostało jeszcze sporo czasu... Ale ja lubię czasem spojrzeć, co będzie, co kupić, co przeczytać... Nie każdy lubi nowości i zmiany, ja jednak je lubię. I tak samo jest z książkami - coraz częściej przeglądam zapowiedzi i planuję. Bo lubię też planować (inna sprawa, że później z tych planów i tak wychodzi coś zupełnie innego).

Dzisiaj trzy książki, które swoją premierę będą miały już w przyszłym roku, ale za to na samym jego początku, bo w styczniu. Dlaczego akurat te trzy chcę Wam pokazać? Łączy je to, że wszystkie trzy autorki należą do grona moich ulubionych. I to tych BARDZO ulubionych. Ale największą niespodziankę i tak sprawiła mi Kasia Enerlich powrotem do swojej "Prowincji"... Jednak każdej z tych książek nie mogę się wręcz doczekać... 

Czy Wy również na coś czekacie?... Podzielcie się - może znajdzie się również coś dla mnie i dopiszę jeszcze jakąś książkę do już i tak niekończącej się listy 'must have'...


Katarzyna Enerlich
Prowincja pełna czarów

Mówisz czasem, że w Twoim życiu nie dzieje się nic szczególnego? Mylisz się. Życie przepełnione jest codziennymi czarami - magią codzienności.
Przekona się o tym bohaterka Prowincji pełnej czarów. Bez dalekich podróży, wyjazdów i wielkich wydarzeń jej życie dostarczy wielu niespodzianek. Bo ciekawe historie drzemią nieodkryte tuż za miedzą.
Na tle mazurskiego krajobrazu rozgrywają się dalsze losy Ludmiły, jej córeczki Zosi i pozostałych członków ich patchworkowej rodziny. We wsi pod Mrągowem pojawia się tajemnicza kobieta. Sąsiedzi zaczynają szeptać o tajemnicach z przeszłości. Ludmiła natomiast dostrzega, że kobieta za każdym razem wygląda inaczej, jakby jej wygląd zmieniał się w zależności od sytuacji.
W opowiadaną przez Autorkę opowieść wplatają się historie dwóch kobiet-legend z historii Prus wschodnich. Obie nosiły imię Barbara; jedna była dzieciobójczynią, druga oszalała po porzuceniu jej przez kochanka.
Czy obie Barbary mają coś wspólnego z tajemniczą kobietą spod Mrągowa?
Ludmiła pracuje nad kolejną powieścią, ale wplątuje się w pewną tajemniczą historię. Pytanie tylko czy to wplątanie jest całkiem przypadkowe. Wszystko wydaje się wskazywać, że nie, jakby historia zaplatała się zgodnie z ułożonym wcześniej planem. Jakby ktoś pochylał się nad Prowincją i szeptał swoje czary…

 Katarzyna Michalak
Zmyślona

Trzecia już po Poczekajce i Zachcianku opowieść o młodej pani weterynarz Patrycji, o mężczyznach próbujących zdobyć jej serce, o niezawodnych przyjaciołach i bezwzględnych wrogach, o zwierzętach małych i dużych, okraszona humorem, magią, miłością i wzruszeniami (z nieodłącznym dodatkiem marzeń i łez). Mała, cicha leśniczówka w Zmyślonej, zamieszkiwana do tej pory przez Patryka i Pepsi-psa, ma niespodziewanych gości: to dzieci jego przybranej siostry Hanki, przechodzącej małżeński kryzys, oraz ich opiekunka, prześliczna Dominika. Tymczasem na Poczekajkę i jej mieszkańców, Patrycję i Łukasza, cieszących się szczęściem rodzinnym, wymarzonym domkiem i dwójką cudownych dzieci, spada straszny cios. W jednej chwili tracą to, co stanowiło sedno ich życia. Jak podnieść się po tragedii? Pomoże im w tym Patryk. To on przegarnie ich córkę, on potrząśnie załamanym Łukaszem, on stanie na drodze Gabrielowi, który nadal nie pogodził się z utratą swojej wielkiej miłości. I na dodatek młody leśniczy sam zakocha się z wzajemnością...

 Hanna Cygler
Grecka mozaika

Korfu, lato 2010 roku. Spokój Jannisa Kassalisa mąci pojawienie się tajemniczej, młodej Polki. Dziewczyna ma podstawy podejrzewać, że jest jego córką… Choć obojgu trudno odnaleźć się w nowej sytuacji, po przełamaniu początkowej nieufności nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Jannis stopniowo wyjawia Ninie swą przeszłość i kolejne rodzinne tajemnice. Co wyniknie z tego niezwykłego spotkania? Przeznaczenie bywa przewrotne i wiedzą o tym zwłaszcza Grecy…
Hanna Cygler zaprasza czytelnika na kolejną pasjonującą przygodę, podczas której na przestrzeni lat przemierzy Grecję i Bieszczady, Kraków, Gdańsk, Londyn i Nowy Jork. Przygodę, w której wątki historyczne splecione będą z miłosnymi i sensacyjnymi, a z bohaterami jak zwykle trudno się będzie rozstać.

8 komentarzy:

 1. Zmyśloną czytałam, a pozostałe dwie po prostu muszę mieć.

  OdpowiedzUsuń
 2. O, nie wiedziałam, że będzie Prowincja :) Mój Must Have.
  Czytadła Tetiisheri

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie wczoraj przeglądałam i pewnie przeczytam Prowincję, a już na pewno Grecką mozaikę, uwielbiam Hannę Cygler, choć ostatnio nieco sie rozczarowałam jej książkę "W cudzym domu":)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wstyd przyznać, że się nie czytało nic tych autorek!

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat żadna z Twoich propozycji nie intryguje mnie zanadto, co wcale mnie nie martwi, bo i tak chciałabym przeczytać więcej, niż jestem w stanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z Twojej listy to ja chcę tę z nr 2. Najlepiej całą serię w tych nowych okładkach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie Panie dobrze znane i same perełki się pojawią :) ;) Najbardziej ciekawi mnie książka Pani Kasi, z którą miałam okazję rozmawiać podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece w mieście niedaleko mojej wsi ;) Poza tym "Prowincja pełna marzeń" czeka na lekturę na półce :)

  OdpowiedzUsuń

Czytasz? Pozostaw po sobie komentarz - będzie mi bardzo miło :-)

Copyright © 2016 Marchewkowe Myśli