Must have po raz kolejny, czyli najbliższe książkowe premiery

Dawno już u mnie nie było posta z nowościami i nabliższymi premierami, chociaż przeglądam strony regularnie w poszukiwaniu nowych tytułów. Co tym razem jednak mnie zainteresowało? Coż, nie ukrywam, i to chyba widać po dzisiejszych książkach, że głównie interesują mnie pozycje jakkolwiek związane z historią... I dzisiejszy post ma w tym odzwierciedlenie. No ale nie tylko :-) Sami zresztą zobaczcie :-) Może i Wy znajdziecie tutaj u mnie coś ciekawego dla siebie :-)


"W imię miłości" Katarzyna Michalak
Premiera: sierpień 2013

Od czasów „Ani z Zielonego Wzgórza” nie było tak wzruszającej książki!
Trzymająca w napięciu historia o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, potrzebie bycia kochanym, tęsknocie za prawdziwą rodziną i o tym, że cuda się zdarzają.
Edward, właściciel pięknego starego domu na Jabłoniowym Wzgórzu, nie przeczuwa rewolucji, która nagle nastąpi w jego życiu. Rewolucja ma na imię Ania, ma dziesięć lat i właśnie straciła wszystko… Tajemnica z przeszłości zmusi mężczyznę do postawienia pytań o to, co naprawdę jest ważne i czy w jego życiu jest miejsce na rodzinę. Książka zaskoczy bogactwem emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ogromna ilość wzruszeń gwarantowana!

"Kobieta ze znamieniem" Håkan Nesser
Premiera: sierpień 2013

Czwarty tom znakomitej i wielokrotnie nagradzanej serii kryminalnej o komisarzu Van Veeterenie
Mężczyzna w średnim wieku zostaje zamordowany w swoim domu – sprawca oddał do niego dwa precyzyjnie wymierzone strzały. Wcześniej ofiara była dręczona tajemniczymi telefonami: ktoś anonimowy odtwarzał znajomą, choć przywołującą nieprzyjemne skojarzenia melodię. Wkrótce w identyczny sposób ginie kolejny mężczyzna. Komisarz Van Veeteren i jego zespół muszą rozszyfrować przeszłość ofiar. Poszlaki są skąpe. Czy uda im się uprzedzić kolejny ruch zabójcy?

"Dynastia Tudorów. Królowa traci głowę" Elizabeth Massie
Premiera: sierpień 2013

W Anglii panuje zamęt. Ciągnący się spór z papieżem w sprawie unieważnienia małżeństwa z Katarzyną Aragońską sprawia, że Henryk VIII coraz bardziej skłania się ku Reformacji. Ustanowienie nowego arcybiskupa jest krokiem, który doprowadzi do zawarcia dawno wyczekiwanego ślubu z Anną Boleyn. Na herbach inicjały „H&K’ zastępowane są nowymi, w których przeplatają się litery „H&A”. To tylko początek nadchodzących zmian. Katarzyna, pozbawiona królewskiego tytułu, zostaje odesłana z dworu i umiera wkrótce po narodzinach pierwszego dziecka nowej królewskiej pary, księżniczki Elżbiety. Wszyscy poddani muszą złożyć przysięgę lojalności wobec Henryka, który zostaje głową nowego kościoła. Od tej chwili każde wystąpienie przeciwko królowi albo nowej religii będzie surowo ukarane.  Mijają miesiące, a Henryk wciąż czeka na narodziny syna, powoli tracąc cierpliwość. Anna wie, że nie pozostało jej wiele czasu… Doskonała powieść oparta na drugim sezonie nakręconego z rozmachem serialu The Tudors, nadawanego w wielu krajach i kilkukrotnie nagrodzonego nagrodą Emmy®, telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów®.  Opowiada o burzliwym związku króla Henryka VIII z Anną Boleyn, od zawarcia długo wyczekiwanego małżeństwa aż do jego dramatycznego końca.

"Obłęd '44" Piotr Zychowicz
Premiera: lipiec 2013

Apogeum tego obłędu była decyzja o wywołaniu Powstania Warszawskiego. Zryw ten, choć bohaterski, nie miał najmniejszych szans powodzenia. Spowodował za to gigantyczne straty: zagładę 200 tysięcy Polaków, zburzenie stolicy – wraz z bezcennymi skarbami kultury – i zniszczenie AK. Jedynej poważnej siły, która mogła się przeciwstawić sowietyzacji Polski. Było to spektakularne, ale bezsensowne samobójstwo. Powstanie warszawskie okazało się najlepszym prezentem, jaki mógł sobie wymarzyć Stalin.Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Obecnie redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Warszawiak, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.REBIS wydał jego bestseller Pakt Ribbentrop–Beck, który wywołał nie słabnącą dyskusję, czy we wrześniu 1939 r. Polska nie powinna była zawiązać tymczasowego sojuszu z III Rzeszą. Tytuł ten „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” uznał za historyczną Książkę Roku 2012.

"Droga lodowa" Stefan Waydenfeld
Premiera: lipiec 2013

Dramatyczna podróż ze stalinowskich obozów pracy do wolności.
"Droga lodowa" to porywająca opowieść Stefana Waydenfelda o przetrwaniu w mroźnych lasach oraz o jego długiej wędrówce ku wolności. Ta fascynująca historia o wielkich możliwościach i człowieczeństwie rzuca światło na prawie nieznane aspekty II wojny światowej, podczas której 1,5 miliona mieszkańców Polski zostało bezprawnie aresztowanych przez Stalina jako "wrogowie ludu" po inwazji na Polskę w 1939 r.
"Kto nie pracuje, niech nie je" - Tymi ponurymi słowami powitano 14-letniego Stefana Waydenfelda i jego rodziców na końcu przymusowej podróży bydlęcym wagonem z ich domu w Polsce do stalinowskiego obozu pracy w niegościnnych lasach Syberii.
`Wzruszająca opowieść o triumfie ludzkiej determinacji nad przeciwnościami losu` - tak Drogę lodową nazwał we wstępie najbardziej znany historyk Polski Norman Davies
 

14 komentarzy:

 1. To porównanie do mojej ukochanej Ani z Zielonego wzgórza sprawiają , że najnowszej książce Katarzyny Michalak stawiałam poprzeczkę wysoko.

  OdpowiedzUsuń
 2. "W imię miłości" już do mnie "idzie" :) Nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nesser i druga część Tudorów obowiązkowo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Druga część Tudorów już do mnie wędruje i nie mogę się jej doczekać:)

  OdpowiedzUsuń
 5. "kopia" Ani z Zielonego Wzgórza, seriously?...
  książki inspirowane czymś innym są dla mnie takie sobie. baśniami to jeszcze, bo przecież i tak każda baśń ma tyle wersji.. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najnowsza powieść Kasi Michalak koniecznie musi się znaleźć na mojej półce :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie zainteresowała najnowsza powieść Michalak. Mam tylko nadzieję, że okaże się być na wyższym poziomie niż te ostatnio przed nią wydane.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba nie widzę nic dla siebie...

  OdpowiedzUsuń
 9. Skusiłabym się na kolejną książkę z Czernej Serii.

  OdpowiedzUsuń
 10. "W imię miłości" bardzo mnie intryguje...

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam pierwszą część Tudorów i bardzo mi się spodobała, więc chętnie sięgnę po drugą!
  Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń

Czytasz? Pozostaw po sobie komentarz - będzie mi bardzo miło :-)

Copyright © 2016 Marchewkowe Myśli