Top 10 - książki do przeczytania w 2013 roku


Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej bloggera, jego zainteresowania i gusta. Jeśli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.
Dzisiejszy temat: 
Książki do przeczytania w 2013 roku

Cóż, moim zamiarem jest pokończyć wszystkie rozpoczęte w 2012 roku serie - to jest takie moje osobiste wyzwanie na ten rok :-) Na mojej liście znalazły się więc:


Seria o rodzeństwie Dollangangerów - Virginia C. Andrews
Za mną trzy części, pozostały jeszcze dwie. Tę oto, czyli "Kto wiatr sieje" mam już na półce, czekam cały czas na premierę kolejnej, "Ogrodu cieni".

Trylogia czasu - Kerstin Gier
Przeczytałam niestety tylko część pierwszą, mam nadzieję, że w tym roku na mojej półce znajdą się dwie kolejne - może już niedługo?

Seria kryminalna Aleksandry Marininy
Mam ambicję doczytać pozostałe pozycje, które jeszcze nie wpadły w moje ręce, a które zostały już wydane - całą serię o Nastii, wydaną do tej pory w Polsce.

"Cukiernia pod Amorem. Hryciowie" - Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Również jedna z moich ulubionych serii i tutaj na szczęście została mi do przeczytania tylko ta ostatnia jej część.

"Sklepik z niespodzianką" - Katarzyna Michalak
Całą serię Kasi mam jeszcze przed sobą. Na moją półkę ostatnio trafiła jednak "Lidka", warto byłoby poznać najpierw jej poprzedniczki i takie też mam plany :-)

"Głębia" oraz "Mroczna toń" - Tricia Rayburn
W zeszłym roku miałam okazję przeczytać pierwszą część pt. "Syrena". Niestety kolejnym jakoś do mnie nie po drodze, mam nadzieję, że się to zmieni.

"Drugie życie pana Roosa" - Håkan Nesser
To jest jedna z moich ulubionych, jak nie ulubiona seria kryminalna - na pewno jednak ulubiony skandynawski autor :-) Z serii o inspektorze Barbarottim została mi do przeczytania już tylko ta jedna książka.

"Zakręty losu" - Agnieszka Lingas-Łoniewska
Kolejna trylogia - mam ogromny sentyment do części pierwszej, bardzo chciałabym, aby cała stanęła w końcu i na mojej półce.

"Dziedzictwo" - Philippa Gregory
Znowu jedna z moich ulubionych autorek, a o "Dziedzictwie" słyszałam naprawdę wiele dobrego, nie mogę się doczekać, aż ta książka trafi i w moje ręce.

"Wiosna w Różanach" - Bogna Ziembicka
Na koniec książka, której od dawna do mnie nie po drodze, a którą, bardzo, bardzo pragnę mieć, mam nadzieję, że niedługo znajdzie się u mnie i stanie obok "Drogi do Różan".

Oczywiście planów na rok 2013 mam znacznie więcej, trudno jest wybrać dziesięć książek. Philippę Gregory bardzo cenię i każda jej książka sprawi mi przyjemność, to samo jest z Katarzyną Michalak, Håkanem Nesserem... Trudno jest wybrać, ale chyba doskonale mnie rozumiecie. Nie znalazła się tutaj Olga Rudnicka, chociaż jej "Drugi przekręt Natalii" również znajduje się u mnie na liście na 2013 rok, nie ma tutaj seri owocowej Kasi Michalak, nie ma pozostałych, nieczytanych jeszcze przeze mnie książek Zafona, nie ma serii kryminalnej Camilli Läckberg... ale jakbym zaczęła to wszysto wymieniać, to ten post byłby taki długi, że czytałoby się go kilka dni :P
A jak z Waszymi planami na rok 2013?

17 komentarzy:

 1. Wiele tytułów mi się pokrywa. Chciałabym w tym roku przeczytać wszystkie książki o Dollangangerach, przeczytać wreszcie cykl Nessera o Barbarottim, natomiast czytanie Gregory już realizuję, jedna książka co miesiąc. Na razie skupiam się na Wojnach Kuzynów i cyklu tudorowskim, bo niestety brakuje mi właśnie Dziedzictwa, którego nie ma w sprzedaży chwilowo:) kolejne dwie części mam:) Ziembicką i Marininę dopiero będę poznawać, więc nie wiem czy zdążę w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele z tych serii również ja mam w planach, a kilka już nawet rozpoczęłam :-)
  Życzę realizacji Twojego prywatnego wyzwania!

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dziedzictwo" to zaledwie początek trylogii, sagi rodu Laceyów - jeśli książka cię zahipnotyzuje tak, jak mnie, obawiam się, że Twoja lista na 2013 rok wydłuży się o dwa pozostałe tomy:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mi zostali Hryciowie do przeczytania :) Ciekawa jestem trylogii Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Jednak prawdę mówiąc, to nie mam konkretnych planów, książki wypożyczam spontanicznie, albo jak jakiś tytuł na blogach zwróci moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na ten rok mam wiele planów - pewnie nie uda mi się ich zrealizować. ;-) Porównując swoje plany z Twoimi, mogę śmiało stwierdzić, że są podobne, zwłaszcza jeśli chodzi o twórczość V. C. Andrews, Katarzyny Michalak, Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk i Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Życzę Ci, abyś zrealizowała swoje plany czytelnicze, bo z chęcią poczytam Twoje recenzje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ileż ja mam planów!
  Z pewnością jeden mamy wspólny: seria Cukiernia pod Amorem. Z tym że ja zamierzam dopiero ją zacząć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już parokrotnie chciałam spisać taką listę książek na 2013 ale... nie potrafię się zdecydować :D

  OdpowiedzUsuń
 8. polecam całą Trylogię Czasu:)

  ja w planach na ten rok mam "Nevermore", serię Dary anioła, "Niezgodną", "Przez burze ognia" i wiele wiele innych.. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oby Twoje plany się spełniły.

  OdpowiedzUsuń
 10. Część już przeczytałam, a część rónież w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z twoich książek u mnie narazie występuje tylko "Kto wiatr sieje". Ogólnie trzy części bardzo mi się podobały (już pomijam te małe minusiki). Więc musze jak najszybciej ja zdobyć. I jestem ciekawa kiedy wyjdzie następna część czyli "Ogród cieni". :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Trylogię czasu polecam z ręką na sercu :) Ach ten Gideon <3

  OdpowiedzUsuń
 13. Virginia C. Andrews jest też na mojej liście :)

  OdpowiedzUsuń
 14. O rany, ja mam tyle rozpoczętych serii, że na pewno cały rok mi nie wystarczy na przeczytanie. Podziwiam Twoje plany i trzymam kciuki, żeby udało się to wszystko ogarnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 15. O tak 'Głębia' czeka na półce i muszę się za nią niedługo zabrać. :D Książki Philippy Gregory również chcę poznać!

  OdpowiedzUsuń
 16. Polecam "Błękit szafiru" i ogółem całą trylogię czasu. :)

  OdpowiedzUsuń

Czytasz? Pozostaw po sobie komentarz - będzie mi bardzo miło :-)

Copyright © 2016 Marchewkowe Myśli