Zapowiedzi i nowości najbliższych tygodni

Jest ogrom książek, które chciałabym zobaczyć teraz na swojej półce, niestety z tym będę musiała jeszcze trochę poczekać. Premier jednak i nowości jest tyle, że nie wiadomo co wybierać, chyba się ze mną zgodzicie? Ciekawa jestem, czy coś z poniższych moich propozycji Was szczególnie zainteresowało? Ja czekam na wszystkie z niecierpliwością :-)


Sklepik z niespodzianką. Lidka
Katarzyna Michalak 
Premiera: luty 2013

Sklepik z Niespodzianką to wciąż miejsce spotkań kręgu zaprzyjaźnionych kobiet: uroczej właścicielki Sklepiku – Bogusi, pięknej i humorzastej tap madl – Konstancji, energicznej femme fatale – Adeli, zagubionej pani weterynarz – Lidki, dobrej duszy miasteczka – Stasi. Jednak w małej nadmorskiej miejscowości nastał czas zmian. Lidka była uroczą, kochającą życie kobietą. Była. Niespełnione marzenie o dziecku, własnym, ukochanym maleństwie, zmienia wszystko. Z lekarki weterynarii, którą w Pogodnej lubiano i szanowano, ze wspaniałej przyjaciółki, na którą Bogusia, Adela i Stasia mogły liczyć, Lidka przeistacza się w godną pożałowania istotę, raniącą najbliższych. Co jeszcze poświęci, by zostać matką? Niespodziewane trudności pojawiają się także w życiu Bogusi i Adeli. Czy kobiety odnajdą w końcu szczęście i spokój? Czy los się do nich uśmiechnie? 

Prowincja pełna smaków
Katarzyna Enerlich
Premiera: marzec 2013

W książce Prowincja pełna smaków Katarzyna Enerlich prowadzi nas drogami i bezdrożami polskiej prowincji, proponując skosztować jej smaków. Pisze o ludziach i spotkaniach, które choć przypadkowe, okazują się zawsze znaczące. Snuje opowieść pełną smaków, zapachów i barw. Opisuje naszą polską prowincję pięknymi słowami: Moja prowincja pełna marzeń, gwiazd i słońca… Miejsce na ziemi, w którym mogę robić rzeczy ważne dla mnie i żyć w zgodzie z zegarem natury. Żyję tu i teraz i chcę być szczęśliwa. Lubię swoją wiejską samotność. W samotności tworzy się bowiem rzeczy piękne. Od paru tygodni zamykam się więc wieczorami w swoim drewnianym domu i piszę powieść, w której znajdzie się miejsce na miłość, czułość, modlitwę dotyku.

Coś więcej niż ślad
Paul L. Maier
Premiera: marzec 2013

Dr Jonathan Weber profesor Harvardu i biblista, wyjeżdża do lzraela, gdzie zamierza prowadzić prace wykopaliskowe. Jednak wstrząsające znalezisko, które zdaje się być marzeniem każdego archeologa, staje się koszmarem mogącym zniszczyć chrześcijaństwo.
Każda stronica tego wiarygodnego naukowo i świetnie napisanego thrillera. rozwijającego się w niebywałym tempie, zmusza do postawienia pytań, od których, jak od cienia, nie sposób się uwolnić... Czy Jezus naprawdę zmartwychwstał? Jak świat zareagowałby na wieść o tym, że fundament cywilizacji zachodniej legł w gruzach? Jaki jest stosunek nauki do wiary? Czy było to oszustwo stulecia, czy leż przerażająca prawda, która mogła rozerwać świat na strzępy...
To ledwie kilka z wielu pytań, które towarzyszą lekturze tej książki, powieści, która nie pozostawi obojętnym żadnego czytelnika niezależnie przekonań.
 

Barwy pożądania
Megan Hart
Premiera: marzec 2013

…Weźmiesz najpiękniejszy papier i najlepszy atrament. Opiszesz ze szczegółami swoje najbardziej erotyczne doświadczenie. Może być prawdziwe, może być wymyślone, ale masz je napisać bez błędów, najstaranniejszym charakterem pisma, bez żadnych kleksów ani literówek.
Opis dostarczysz do czwartku.
Pod spodem widniał ten sam numer skrytki pocztowej co poprzednio. Zamrugałam, czytając list ponownie, i poczułam, że rumieniec wypełza mi na policzki. Trzymałam kartkę ze świadomością, że nie powinnam jej przeczytać, nie była przeznaczona dla mnie. (…) Starannie złożyłam list, tak delikatnie, jakbym poprawiała kołdrę na kochanku. Pytanie, kto wysyła te listy, przyćmiła bardziej intrygująca zagadka - dlaczego to robi. Wstałam od stołu, żeby nalać sobie wody z kranu. Choć przełknęłam ją w kilku szybkich łykach, tak jak wytrawni pijacy whisky, nic nie pomogła na gorący rumieniec, który pokrył szyję i policzki. Odwróciłam się tyłem do lady i oparłam się o nią. List wciąż leżał na moim stole. Nie oskarżał, zapraszał. Zaczęłam się zastanawiać, które ze swoich licznych doznań seksualnych uważam za najbardziej erotyczne. Na pewno nie pierwszy raz, kiedy…

Prawo krwi
Tess Gerritsen
Premiera: luty 2013

Willy nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca. Wokół katastrofy amerykańskiego samolotu podczas wojny w Wietnamie nagromadziło się zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Dlaczego nie odnaleziono ciała? Kim był tajemniczy pasażer, którego istnieniu wszyscy zaprzeczają? Co się stało z ładunkiem?
Willy wyrusza do Azji, by odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed dwudziestu lat. Szybko uświadamia sobie, że próbuje rozwikłać tajemnicę, którą nawet dziś chronią wpływowi ludzie. Mimo zagrożenia podejmuje prywatne śledztwo. Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej Guy Barnard, antropolog pracujący na zlecenie armii. Czy potrafi ochronić ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem?

14 komentarzy:

 1. pozycja 3 chyba mi przyjdzie :) reszta raczej nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. WSZYSTKIE IDEALNE DLA MNIE Z WYJĄTKIEM POZYCJI NR 3.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Coś więcej niż ślad" - dawno nie czytałam książki o podobnej tematyce, odmiana byłaby wskazana!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno będę chciała przeczytać Sklepik:)

  OdpowiedzUsuń
 5. książki raczej nie dla mnie, ale chętnie poczytam recenzje ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sklepik z niespodzianką. Lidka - Katarzyna Michalak, nie mogę się doczekać:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba potrzebuję zachęty w postaci recenzji by zabrać się, za którąś z pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Prowincja smaków" już do mnie wędruje. jestem jej niezwykle ciekawa! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również chyba na tę właśnie książkę czekam z największą niecierpliwością :)

   Usuń
 9. Wyjątkowo nic dla mnie. ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety z tych akurat nic szczególnie nie podchodzi mi do gustu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Coś więcej niż ślad"- koniecznie muszę poznać. Czytałam dwie poprzednie części i interesują mnie dalsze losy małżeństwa Weber :) Chętnie poznam także "Barwy pożądania" :)

  OdpowiedzUsuń

Czytasz? Pozostaw po sobie komentarz - będzie mi bardzo miło :-)

Copyright © 2016 Marchewkowe Myśli