Zapowiedzi, wyzwania, przypomnienia

Styczeń 2013 obfituje w nadzwyczajną ilość premier i nowości wydawniczych, nie sądzicie? Aż sama się dziwię i tylko wpisuję na listę książki, które koniecznie są do przeczytania w tym roku. Ale dla Was dziś wybrałam te najbardziej przeze mnie pożądane, ciekawe, czy tak samo jak ja na nie czekacie?... :-)


Mistrz
Katarzyna Michalak

Najnowsza powieść Katarzyny Michalak, bestsellerowej autorki Poczekajki, Roku w Poziomce oraz Sklepiku z Niespodzianką. To pierwsza część „Serii z tulipanem”, otwierająca cykl: POLSKIE AUTORKI – ZMYSŁOWO I EROTYCZNIE.
„Mistrz” to sensacyjna powieść, pełna erotyzmu i namiętnych scen, nie przekraczających jednak granic dobrego smaku. Jest w niej wszystko, czego szukają miłośnicy gatunku: zbrodnia, tajemnica, intensywne relacje między bohaterami i bardzo gorąca atmosfera.

Kto wiatr sieje
Virginia C. Andrews

25 urodziny to bardzo ważny moment w życiu Barta. Zgodnie z wolą babki tego dnia stanie się on właścicielem rodzinnej posiadłości. Na jubileuszowe przyjęcie zjeżdża się cała rodzina. Pojawiają się Cathy i Chris, a także rodzeństwo Cindy i Jory z żoną Melodie. W posiadłości jest też dawno uznany za zmarłego wujek Joel. Spotkanie nie przynosi jednak nikomu nic dobrego. Dla rodziców Barta wizyta w Foxwort Hall wiąże się z traumatycznymi przeżyciami, jest wspomnieniem trzech lat, które jako dzieci spędzili uwięzieni na strychu rezydencji. Jory ulega poważnemu wypadkowi, który na zawsze zmieni jego życie, a cienie przeszłości próbują dosięgnąć następnego pokolenia...

Mroczna toń
Tricia Rayburn

Vanessa nie wie, jak przetrwać jako syrena. Kiedy wraca do nadmorskiego miasteczka na letnie wakacje, wszystko dookoła przypomina jej o byłym chłopaku, Simonie.
Wciąż go kocha i gotowa jest zrobić wszystko, aby naprawić dawne błędy. Czy powinna jednak pozwolić Simonowi zbliżyć się do siebie, skoro teraz może mu zadać tylko ból? Czy Simon odwzajemni jej uczucie, jeśli pozna straszliwą prawdę?
Vanessa musi podążać za swoją syrenią naturą, niezależnie od ofiar…

Drugi przekręt Natalii
Olga Rudnicka

Co nowego u sióstr Sucharskich?
Wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia w jednym!
W mieszkaniu Janusza Zawady, dawnego wspólnika ojca sióstr Sucharskich, zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a sam starszy pan znika bez śladu. Czy to jego szczątki były w spalonym, porzuconym nad Wartą samochodzie? Pięciu Nataliom trudno w to uwierzyć. Dochodzenie prowadzone przez policję ujawnia, że Janusz Zawada nie był zwyczajnym starszym panem. W przeszłości współpracował z potężnym gangiem złodziei dzieł sztuki, a w skrytce bankowej miał brylanty warte miliony. Śledztwo trwa, giną kolejni świadkowie. Brylanty znikają, a na scenę wkraczają siostry Sucharskie...
 

W cudzym domu
Hanna Cygler

Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Los rzuca Joachima Hallmana (von Eistetten), Luizę Sokołowską (Roisier) i Dmitrija Szuszkina do Warszawy. Każdy z nich chce tu rozpocząć nowe życie. Tymczasem Joachim na skutek donosu zostaje osadzony w Cytadeli. Grozi mu szubienica, a w najlepszym razie wywóz na Sybir, gdyż śledztwo prowadzi specjalny wysłannik carski, radca Szuszkin. Nienawidzi on wszystkiego co polskie. Do czasu...
Wartka akcja przenosi się z Paryża, Gdańska i Warszawy na daleką Syberię. Spiski, konspiracja, namiętności - wszystko to ukazane na bardzo dobrze udokumentowanym tle historycznym. Bohaterowie ze swoimi problemami z tożsamością nabierają współczesnego wymiaru, a ich fascynujące przeżycia i perypetie miłosne trzymają w napięciu.
W cudzym domu to doskonała kombinacja romansu z powieścią historyczną sensacyjną i obyczajową.
 

*****


Chociaż zwykle nie lubię brać udziału w wyzwaniach, czasami do nich dołączam, przykładem może być tu wyzwanie Daj się zaczarować Kasi Michalak oraz Czytamy książki historyczne. Teraz postanowiłam dołączyć do kolejnego, które ma już swoją historię, a w tym roku jest kontynuowane i pewnie większości z Was znane - wyzwanie Z półki. Ponieważ mam kilka książek (naliczyłam 10), za które jakoś ciężko mi jest się zabrać, będzie to doskonały pretekst do tego, aby w końcu po nie sięgnąć i nie odkładać ich w nieskończoność :-) Wybieram więc poziom 2, chociaż jest ich znacznie więcej, oto one:

Poziom 1 – liczba przeczytanych książek “z półki” – od 1 do 5
Poziom 2 – liczba przeczytanych książek “z półki” – 6-10
Poziom 3 – liczba przeczytanych książek “z półki” – 11-15
Poziom 4 – liczba przeczytanych książek “z półki” – 16-20
Poziom 5 – liczba przeczytanych książek “z półki” – 21-25
Poziom 6 – liczba przeczytanych książek “z półki” – 26-30
Poziom “Mistrz” – liczba przeczytanych książek “z półki” – powyżej 31 

Jeśli również chcecie dołączyć, zapraszam - link powyżej. A może już się zapisaliście? :-)

*****


Pragnę Wam również przypomnieć o wciąż trwającym miom konkursie, zgłaszać się można do 7 stycznia do 23.59. Konkurencja nie jest duża, więc tym bardziej zachęcam, bo książka jest naprawdę ciekawa :-) Klik na obrazek przeniesie Was do strony konkursowej - korzystajcie, bo warto!


10 komentarzy:

 1. Czytałam ,,Mistrza'' i ,,Drugi przekręt Natalii'' i są to naprawdę fantastyczne powieści, które na długo zapadają w pamięć. Polecam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, wierzę... już nie mogę się ich doczekać!

   Usuń
 2. Na pewno przeczytam "Mistrza" i już się nie mogę doczekać premiery :) Co do Virginii C. Andrews to ciągle przymierzałam się do przeczytania pierwszej części. Powodzenia w wyzwaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać "Mistrza" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. chyba nic dla mnie. natomiast życzę wytrwałości w czekaniu miłej lektury osobom, które mają chrapkę na te książki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Być może sięgnę po nową książkę (a dla mnie pierwszą) Katarzyny Michalak, gdyż od dawna mam ochotę zapoznać się z twórczością tej pisarki, a wciąż brakuje mi czasu...

  OdpowiedzUsuń
 6. tytuł trzeci mnie interesuje - w wyzwaniach jakoś jeszcze nie biorę udziału :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Również czekam na "Mistrza" oraz "Kto wiatr sieje", chociaż przede mną nadal pierwsza część. Na mojej półce znajduje się mnóstwo jeszcze nieprzeczytanych książek, dlatego poważnie zastanawiam się nad udziałem w wyzwaniu "Z półki". ;-)

  OdpowiedzUsuń

Czytasz? Pozostaw po sobie komentarz - będzie mi bardzo miło :-)

Copyright © 2016 Marchewkowe Myśli