Jesienne zapowiedzi książkowe

Zaserwuję Wam dzisiaj trochę jesiennych zapowiedzi... generalnie książek, które zainteresowały mnie osobiście - na niektóre z nich już ostrzę sobie pazurki :P Niektóre natomiast już niedługo będę miała okazję przeczytać. 
W ogóle ostatnio wpadłam w jakiś ciąg czytania, czytałabym jedną książkę za drugą... czasami tak mam, czasami nie mam ochoty na żadną i przeczytam zaledwie klika stron dziennie... też tak macie?
Ciekawa jestem, czy zainteresowała Was któraś z pozycji poniżej, interesujących mnie...?


"Przeżyłem sowieckie łagry" Józef Hermanowicz
Premiera: 21-09-2012
Wznowienie wydanych w 1966 r. wspomnień mariańskiego misjonarza z Harbinu i więźnia sowieckich łagrów w latach 1948-1955.
Te dzieje niewoli, przetłumaczone oprócz języka polskiego także na języki hiszpański i włoski, napisane są w żywej, zwięzłej i pogodnej formie, tak obrazowo, ciekawie i dowcipnie, z takim znawstwem charakterów, że czyta się je jednym tchem. Czytelnik odbywa z autorem tragiczną wędrówkę po komunistycznym piekle i przeżywa z nim jego kłopoty i niedolę, ale nie wpada w zniechęcenie czy apatię i nie traci nadziei na lepsze jutro.

"Zaproszenie do Prowansji" Elizabeth Adler
Premiera: 27-09-2012
Romantyczna i niebezpieczna przygoda w jednym z najbardziej magicznych miejsc,gdzie lawendowe pola spotykają się z lazurem nieba, a powietrze pachnie rozmarynem, miłością i tajemnicą
Franny Marten przeżywa szok, dowiadując się, że jej narzeczony jest żonaty. A wkrótce czeka ją kolejna niespodzianka od losu: nieoczekiwane zaproszenie do jej nieznanej rodziny z Prowansji.
Prowansja wygląda dokładnie tak, jak Franny sobie wyobrażała, ale nic nie jest tu takie, jak się spodziewała. Słoneczne krajobrazy skrywają głęboko pogrzebane rodzinne sekrety, a ktoś nie chce, by wydobyto je na światło dnia. I kim naprawdę jest Jake Bronson – najbardziej intrygujący i najbardziej pociągający mężczyzna, jakiego w życiu spotkała?
Franny ma przeczucie, że Jake wie więcej, niż mówi. I że tylko on może jej pomóc rozproszyć cienie przeszłości dynastii Martenów – wypełnionej skandalem, rywalizacją i intrygą...

"Zanim nadejdzie ciemność" Susan Wiggs
Premiera: 28-09-2012
Znana fotografka, Jessie Ryder, patrzyła na świat przez obiektyw, zawsze z dystansem. Nigdzie nie potrafiła zagrzać miejsce. Żyła z dnia na dzień, w nieustannej podróży, często zmieniała kochanków, nie pragnęła stabilizacji. Nie potrafiła jednak uciec od bolesnych wspomnień o wydarzeniach sprzed szesnastu lat. Wtedy oddała nowo narodzoną córkę Lilę do adopcji…
Jej pozornie idealny świat runął, gdy dowiedziała się, że niedługo straci wzrok. Postanowiła naprawić błędy z przeszłości i chociaż raz zobaczyć córkę, nie licząc się z uczuciami adopcyjnej matki Lili… swojej siostry, Luz.
Spotkanie po latach jest traumatycznym przeżyciem. Wychodzą na jaw skrywane długo tajemnice, a prawda okazuje się bolesna. Jednak dla wszystkich jest to oczyszczające doświadczenie. Jessie dzięki najbliższym poznaje, czym są miłość, lojalność i bliskość. Niestety ciemność zbliża się nieubłaganie...

"Linda" Leif GW Persson
Premiera: 3-10-2012
Policyjne typowe dochodzenie w sprawie zabójstwa dokonanego przez nieznanego sprawcę. Dla inspektorów kryminalnych Jana Lewina i Anny Holt oraz komisarz Lisy Mattei sprawa jest prosta. Odmiennego zdania jest antypatyczny inspektor Bäckström: po pierwsze, dlaczego policja znajduje sprawcę, chociaż szukała kogoś o zupełnie innym profilu, po drugie, dlaczego Anna Holt, która prowadzi przesłuchania sprawcy, z góry zna jego odpowiedzi na zadane przez siebie pytania, po trzecie, Lisa Mattei uważa, że chodzi  o coś zupełnie innego niż zabójstwo młodej kobiety.

"Katarzyna Wielka. Portret kobiety" Robert K. Massie
Premiera: 17-10-2012
Opowieść o kobiecie, która zatrzęsła światem.
Bezwzględna despotka czy oświecona reformatorka? Propagatorka najgorszych perwersji czy nieśmiała dziewczyna z Pomorza? Katarzyna Wielka miała wiele twarzy. Polacy znienawidzili ją za odebranie niepodległości. Wolter pokochał za zamiłowanie do filozofii. Sprzeciwiała się zacofaniu Rosji, ale przez czterdzieści lat trzymała kraj żelazną ręką. Współczuła uciskanym chłopom, ale bez mrugnięcia okiem topiła wiejskie powstania we krwi. Była kobietą, ale w konserwatywnej Rosji zdobyła pełnię władzy, o której wcześniejsi carowie mogli tylko marzyć.
W najnowszej książce Roberta K. Massiego – zdobywcy nagrody Pulitzera i jednego z najwybitniejszych znawców dawnej Rosji – Katarzyna Wielka powraca do życia.
Oto historia pełna intryg, tajemnic dworskiego życia i dylematów władzy. Od nieszczęśliwego dzieciństwa w Szczecinie, poprzez patologiczny związek ze zdziecinniałym carem, aż po wstrząsane skandalami panowanie. Pierwsza naprawdę pełna biografia jednej z najważniejszych postaci w historii Polski i Europy.

"Obserwator" Charlotte Link
Premiera: 17-10-2012  
Samson obserwuje życie zupełnie sobie obcych kobiet. Identyfikuje się z nimi i chce wiedzieć o nich wszystko. Może dlatego, że jego własne życie składało się dotychczas tylko z niepowodzeń i odrzucenia?
Wie też doskonale, co dzieje się u jego sąsiadów, w dodatku sporządza dokładne notatki na ten temat. Samson to singiel, samotnik i dziwak – bezrobotny i nieszczęśliwy. Szary, zwykły człowiek, który nie rzuca się w oczy. Nawet po rozmowie z nim trudno go zapamiętać.
Z dala, ale pełen oddania, kocha piękną Gillian Ward. Potajemnie bierze udział w jej perfekcyjnym życiu. A jej życie to przystojny mąż, urocza córeczka, dobrze prosperująca firma. Przynajmniej pozornie, bo Samson nagle odkrywa, że to tylko fasada. Że w życiu tej kobiety nic nie jest takie, jak mu się wydawało.
W tym samym czasie seria okrutnych morderstw wstrząsa Londynem. Ofiary to samotne, starsze kobiety. Zamordowane w okrutny, wyjątkowo brutalny sposób. Policja szuka psychopaty. Mężczyzny, który nienawidzi kobiet.

"Ladacznica" Emma Donoghue
Premiera: 17-10-2012
„Ladacznica” to nadzwyczajna powieść o Mary Saunders, młodej córce biednej szwaczki, umieszczona w barwnym pejzażu Londynu i Monmouth XVIII-wiecznej Anglii.
Mary łaknie pięknych ubrań i wstążek, tak jak ludzie z jej klasy łakną jedzenia i ciepła. To głód, który sprowadza ją na drogę prostytucji w wieku trzynastu lat.
Mary zostaje wypędzona z domu przez swoją rozszalałą matkę gdy zachodzi w ciążę i niemal umiera na ulicach Londynu. Jej wybawicielką okazuje się Doll – prostytutka. Mary swobodnie przemierza Londyn wraz z Doll, ubrana w wyzywające, krzykliwe stroje i z krzykliwie umalowanymi na czerwono ustami, sprzedając swoje ciało mężczyznom. Stając w obliczu długów i gróźb, ucieka do Monmouth, rodzinnego miasta swojej matki, gdzie próbuje rozpocząć nowe życie jako pokojówka w domu pani Jones.
Mary wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie uciec od swojej przeszłości i od tego jak wiele są w stanie zapłacić jej ludzie za spełnianie zachcianek, które nie przystoją ich pozycji w społeczeństwie…

15 komentarzy:

 1. Pozycje nr 1 i nr 3 to coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Praktycznie po każdą bym chętnie sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że mam podobnie. Czasami udaje mi się przeczytać książkę błyskawicznie i zaraz sięgać po kolejną, a innym razem czytanie dłuży mi się i dłuży, a końca nie widać..
  Ja bardzo chętnie przeczytałabym "Zanim nadejdzie ciemność", "Przeżyłem sowieckie łagry" oraz "Ladacznicę".

  OdpowiedzUsuń
 4. Niektóre wydają się całkiem, całkiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie bym chciała. Jednak najbardziej to Perssona, o Katarzynie Wielkiej i "Ladacznice".

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesujące zapowiedzi. Osobiście czekam na ,,Lindę'' i ,,Ladacznicę''.

  OdpowiedzUsuń
 7. hmmm skusiłabym się na "Zaproszenie do Prowansji", "Lindę" oraz "Ladacznicę"
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ojojoj... Same kuszące propozycje. Moje konto bankowe tego nie wytrzyma, ale i tak muszę choć część z tych książek dorwać. Muszę i już:D

  OdpowiedzUsuń
 9. Przede wszystkim interesuje mnie "Obserwator" i "Linda" :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. a mnie ciekawią najbardziej dwa tytuły: Przeżyłem sowieckie łagry i Obserwator :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Obserwatora" i "Ladacznicę" koniecznie będę chciała przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zanim nadejdzie ciemność i Ladacznica - marzę o tych książkach :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Są tytuły które chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Czytasz? Pozostaw po sobie komentarz - będzie mi bardzo miło :-)

Copyright © 2016 Marchewkowe Myśli