Zapowiedzi sierpniowe - czyli co chcę i muszę przeczytać

Przeglądając sobie ostatnio różne strony w poszukiwaniu książek, znalazłam kilka, na które czekam od jakiegoś czasu z niecierpliwością... więc czemu by Wam ich nie pokazać... 
Może sami znajdziecie coś dla siebie? :-)


Premiera: 08.08.2012
Wydawnictwo Galeria Książki

Canavan polubiłam dzięki Trylogii Czarnego Maga i czekałam na tę część od zeszłego już roku. Widać - w końcu się doczekałam :)

Wydarzenia w Sachace zmierzają do punktu kulminacyjnego, gdy Lorkin powraca po kilku miesiącach spędzonych wśród buntowników. Królowa Zdrajców powierza mu doniosłe zadanie wynegocjowania przymierza między jego ludem a Zdrajcami.
Lorkin musi zostać budzącym postrach czarnym magiem, aby móc okiełznać potęgę całkowicie nowego rodzaju mocy wykorzystywanej do tworzenia klejnotów. Wiedza ta może przynieść zmiany w Gildii Magów lub sprawić, że Lorkin na zawsze pozostanie wygnańcem.
Królowa Zdrajców to triumfalne zwieńczenie „Trylogii Zdrajcy” zapoczątkowanej przez Misję Ambasadora i rozwiniętej w tomie pod tytułem Łotr.

Premiera: 15.08.2012
Wydawnictwo Świat Książki

Czytałam tę książkę na początku roku i pewnie kiedyś do niej wrócę... Byłam pod takim wrażeniem, że długo nie mogłam się po niej otrząsnąć...

Autorka była jeszcze nastolatką, gdy w rodzinnej Australii poznała Bahrina, studenta architektury – malezyjskiego księcia. Zakochana, poślubiła go i osiadła w Malezji. Wkrótce bajkowy romans przerodził się w koszmar naznaczony religijnymi przesądami, samotnością, zdradą i złym traktowaniem. Ale mieli już dwoje dzieci… Jacqueline, uciekając, wywozi je do Australii. Wkrótce Bahrin podstępem uprowadza dzieci z powrotem do Malezji. Zrozpaczona matka przez lata prowadzi bezowocną walkę o odzyskanie potomstwa.

Premiera: 15.08.2012
Wydawnictwo Świat Książki

Druga część wyżej wspomnianej książki, której jeszcze nie udało mi się przeczytać. Cieszy mnie jednak to, że Świat Książki postanowiło wznowić wydanie tych dwóch książek, naprawdę warto zwrócić na nie uwagę.

Jacqueline wciąż próbuje odzyskać synka i córeczkę z rąk byłego męża – malezyjskiego księcia, a osobista tragedia staje się dla niej motorem do działania na szeroką, międzynarodową skalę. Autorka nawiązuje kontakty z rodzicami innych uprowadzonych dzieci i stara się im pomóc. Niebawem staje się ekspertem w dziedzinie uprowadzeń, doradzając w tym zakresie m.in. rządom USA i Unii Europejskiej. Prowadzi też działalność humanitarną w Afryce, Bośni, Kosowie. I wciąż czeka na spotkanie z ukochanymi Iddinem i Shah.

Premiera: 22.08.2012
Wydawnictwo Znak

Katarzyna Wielka intryguje mnie od bardzo, bardzo dawna... do tego moja fascynacja Rosją... nic dodać, nic ująć :-)

Portret jednej z najbardziej bezwzględnych kobiet w historii
Młodziutka, na pozór niewinna księżniczka Katarzyna przybywa na życzenie carycy Elżbiety do Pałacu Zimowego. Zostaje przedstawiona jako kandydatka na żonę Piotra - następcy rosyjskiego tronu. Wybór ten zdecydowanie nie wszystkim przypada do gustu.
Aby przetrwać, musi przyswoić sobie reguły pałacowej gry i pamiętać o jednym: wszyscy oszukują.
Katarzyna Wielka to napisana z ogromnym rozmachem powieść, która pozwala zajrzeć, niczym przez dziurkę od klucza, do komnat i alków Pałacu Zimowego, by odkryć historię przemiany i dochodzenia do władzy jednej z najśmielszych/ najbardziej bezwzględnych kobiet w historii.


Premiera: wrzesień 2012
Wydawnictwo Albatros

Musso mogę czytać w ciemno. A ta książka na pewno znajdzie się na mojej półce, obok innych tego autora :-)

Madeline Greene była policjantką, teraz prowadzi piękną kwiaciarnię w Paryżu. Jonathan Lempereur był wielkim szefem kuchni, ale wpadł w finansowe tarapaty, zbankrutował i opuściła go żona. Obydwoje mają za sobą trudne chwile, a kiedy wpadają na siebie na lotnisku w Nowym Jorku, nie mają ochoty na uprzejmości. W zatłoczonej kawiarni jest jeden wolny stolik, muszą więc usiąść razem... Zarówno Madeline, jak i Jonathan mają telefony komórkowe. Ale, że przypadkiem je zamienili, zdają sobie sprawę po dotarciu do celu podróży... Przypadek, czy przeznaczenie?
Ludzka ciekawość jest nieposkromiona. Ani Madeline, ani Jonathan nie mogą powstrzymać się od przejrzenia zawartości komórek tego drugiego, a prywatne dokumenty kryją różne tajemnice...Zwykle nie publikuję notek z zapowiedziami, ale chyba zmienię zdanie i stanie się to stałym punktem na moim blogu - żeby nie było nudno :-)
Widzicie coś dla siebie? Którą z tych książek również widzicie na swojej półce?

21 komentarzy:

 1. 2,3,4 bardzo mnie zainteresowały :). Canavan nie znam, ale może czas to zmienić :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Również z niecierpliwością czekam na nową książkę Trudi :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym przeczytała o Katarzynie Wielkiej

  OdpowiedzUsuń
 4. oo, fajne książki :)
  warto je obczaić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym przeczytała książkę Musso. Jeszcze nie miałam do czynienia z tym autorem, ale wiele dobrego naczytałam się o jego twórczości:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie ma na co czekasz, może urzeknie Cię tak jak mnie :)

   Usuń
 6. Czekam na "Telefon od anioła "

  OdpowiedzUsuń
 7. Trudi Canavan jest w gruncie rzeczy kiepską pisarką, jednak mam wszystkie napisane przez nią serie, dlatego nie obejdzie się bez "Królowej Zdrajców". ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybitną pisarką nie jest, to fakt, ale lubię jej Trylogię Czarnego Maga i Trylogię Zdrajcy - mam na półce wszystkie :)

   Usuń
 8. przeczytałabym "Telefon do anioła"
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie bym po Katarzynę sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
 10. widzę, że czytasz Czerwień Rubinu :) wpadnę na recenzję jak już sama przeczytam :> moja leży na półce i jeszcze jakieś 4-5 książek do niej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytam, czytam i już mi się podoba... na mojej półce jest na razie tylko 1 część, ale już widzę, jak biegnę do księgarni po kolejne :)

   Usuń
 11. Chętnie przeczytałabym wszystkie pozycje oprócz tej pierwszej. :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Czaję się na Katarzynę Wielką. Zobaczymy, co tam nawymyślali w tej książce ;D

  OdpowiedzUsuń
 13. Serię autorstwa Trudi wciąż mam przed sobą. Poza tą pozycją chyba nie ma tu nic dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. O kolejna książka Musso, na pewno przeczytam, bardzo lubię tego autora :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Przeczytałabym obie książki o księżnej. Wypadałoby również zapoznać się z twórczością Musso. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Katarzyna wielka w sam raz dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Czytasz? Pozostaw po sobie komentarz - będzie mi bardzo miło :-)

Copyright © 2016 Marchewkowe Myśli